Zasilanie kamery

Planujesz zakup systemu CCTV i zastanawiasz się jak go zasilić?

W obecnych czasach istnieje kilka sposobów zasilania systemów monitoringu. Największą popularnością cieszą się instalacje na kablach UTP, w związku z czym poniższe wyjaśnienie będzie się tyczyło głównie tego typu rozwiązań.

Jedną z możliwości jest zasilanie tradycyjne, czyli podanie urządzeniu, za pomocą zasilaczy, napięcia 12V i odpowiedniego dla niego amperażu. Jeżeli decydujemy się na zasilanie naszego systemu w tradycyjny sposób, to do naszej kamery, należy podpiąć oddzielnie kabel komunikacyjny, a oddzielnie kabel zasilający.

W systemach IP

Drugim sposobem zasilania jest wykorzystanie systemu POE, w którym zarówno sygnał, jak i zasilanie podawane są do urządzenia po jednym kablu, a napięcie wynosi 48V. W przypadku tego rozwiązania niezbędne jest wykorzystanie switcha POE lub rejestratora POE.

UWAGA!

Należy pamiętać, że urządzenia, które nie mają informacji o możliwości zasilania poprzez system PoE, mogą zostać trwale uszkodzone w momencie podania większego napięcia.

Jeżeli nasze kamery IP nie mogą być zasilane poprzez POE, a chcemy skorzystać z mniejszej liczby połączeń kablowych, możemy zastosować rozgałęziacze POE, które montujemy przy kamerze i przy switchu POE.

Ładowanie...