Zasilanie kamery

Planujesz zakup systemu CCTV i zastanawiasz się jak go zasilić?

W obecnych czasach istnieje kilka sposobów zasilania systemów monitoringu. Największą popularnością cieszą się instalacje na kablach UTP, w związku z czym poniższe wyjaśnienie będzie się tyczyło głównie takich sytuacji.

Jedną z możliwości jest zasilanie tradycyjne, czyli podanie urządzeniu, za pomocą zasilaczy, napięcia 12 V i odpowiedniego dla niego amperażu. Jeżeli decydujemy się na zasilanie naszego systemu w tradycyjny sposób do naszej kamery należy podpiąć oddzielnie kabel sygnałowy, a oddzielnie kabel zasilający.

W systemach IP

Drugim sposobem zasilania jest wykorzystanie systemu PoE w kótrym zarówno sygnał, jak i zasilanie podawane są do urządzenia po jednym kablu, a napięcie wynosi 48V. W przypadku tego rozwiązania niezbędne jest wykorzystanie switch-a POE lub rejestratora z wbudowanym już switchem.

UWAGA!

Należy pamiętać, że urządzenia które nie mają informacji o możliwości zasilania poprzez system PoE mogą zostać trwale uszkodzone w momencie podania wiekszego napięcia.

Jeżeli nasze kamery IP nie mogą być zasilane poprzez POE a chcemy mieć mniej kabli plączących się dookoła nas możemy zastosować rozgałęziacze POE, które montujemy (tak samo jak w poprzednim przypadku ) przy kamerze i przy rejestratorze.

Ładowanie...