Zestawy monitoringu IP WiFi

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

12 produkty

Ustaw kierunek malejący
 1. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 4 kamery A5 WiFi Tubowe

  Już od 1 585,00 zł

 2. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 4 kamery A5 WiFi Tubowe

  Już od 1 585,00 zł

 3. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 4 kamery P5 Light Obrotowa

  Już od 1 624,99 zł

 4. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 4 kamery 3xA5 1xP5

  Już od 1 799,00 zł

 5. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 4 kamery 3xA5 1xP5

  Już od 1 799,00 zł

 6. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 4 kamery P5 Obrotowe Czarne

  Już od 2 219,01 zł

 7. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 4 kamery P5 Obrotowe

  Już od 2 219,01 zł

 8. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 8 kamer A5 WiFi Tubowych

  Już od 2 669,00 zł

 9. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 8 kamer A5 WiFi Tubowe

  Już od 2 669,00 zł

 10. Zestaw Monitoringu IP WiFi 5MP 8 kamer 2x kamera Obrotowa P5 CZARNA router Archer

  Już od 2 979,00 zł

 11. Zestaw Monitoringu IP 5 MP 8 kamer 6xA5 2xP5 Biały

  Już od 2 999,00 zł

na stronę

Zestawy IP WI-FI

Zestawy IP WI-FI pozwalają na stworzenie systemu monitorowania z wykorzystaniem sieci bezprzewodowej. Nie ma konieczności prowadzenia przewodu LAN do każdej kamery, wystarczy doprowadzić do nich zasilanie. Poza tym wszystkie podłączone są do wspólnego rejestratora. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy prowadzenie kabla byłoby problematyczne. Ponadto z łatwością można dołączać do zestawu kolejne kamery.

Zalety zestawów IP WI-FI

Infrastruktura internetowa jest obecnie bardzo rozwinięta. Z sieci bezprzewodowych korzysta się zarówno w lokalach mieszkaniowych, jak i w biurach, zakładach pracy oraz lokalach usługowych. Z tego powodu system monitoringu wykorzystujący Wi-Fi można z łatwością zamontować we właściwie każdym miejscu. Urządzenia projektowane są tak, że można bez problemu znaleźć te dopasowane do wnętrz, jak i te, które sprawdzą się w warunkach zewnętrznych.

Zestawy IP WI-FI posiadają kamery, łączące się z rejestratorem, dzięki któremu obraz zapisywany jest na dysku o odpowiedniej pojemności. Łączenie za pomocą Wi-Fi ma tę zaletę, iż nie trzeba brać pod uwagę konieczności prowadzenia przewodów, co bywa problematyczne. To praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy do zestawu dołącza się kolejną kamerę, aby powiększyć obszar objęty monitoringiem.

Co znajduje się w zestawie IP WI-FI?

W zestawie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do zamontowania i uruchomienia pełnego monitoringu. Są to kamery, rejestrator, dysk do zapisu oraz tabliczka informacyjna. Jak widać, nie ma konieczności doprowadzania przewodu transmitującego dane. Nie oznacza to jednak, że montaż kamer polega wyłącznie na umieszczeniu ich na ścianie. Jak każdy sprzęt tego typu, muszą być one zasilane energią elektryczną. Trzeba zatem podłączyć je do sieci.

Łatwość montażu zestawów IP WI-Fi

Ze względu na łatwość użytkowania oraz możliwość ograniczenia prac podczas montażu kamery IP WI-FI są często montowane we wnętrzach pomieszczeń, w których właściciele chcą jak najbardziej ograniczyć ilość prac związanych z montażem. Sygnał z kamer jest przesyłany za pomocą WI-FI, więc jedyne, co trzeba zrobić podczas, to podłączenie ich do sieci elektrycznej.

Plusów jest tu kilka. Nie trzeba kuć ścian, a co za tym idzie – brudzić otoczenia i narażać się na koszty związane z wykańczaniem pracy. Kolejną zaletą jest tempo pracy. Cały proces można przeprowadzić w ciągu jednego dnia, a na koniec podłączyć kamery tak, że wszystko będzie gotowe do użytkowania. Jest to istotne nie tylko w domach, w których wnętrze może być już wykończone. Sprawdza się także w firmach, gdzie nie trzeba dezorganizować pracy w biurze czy pomieszczeniach zakładowych. Wokół zakładania kamer nie robi się również wtedy zbyt wiele niepotrzebnego zamętu.

Czy kamery WI-FI to dobry pomysł?

Możemy od razu odpowiedzieć – oczywiście, że tak. Żyjemy w czasach, gdy WI-FI w domu lub biurze jest już czymś oczywistym, a wykorzystywane jest nie tylko w celu surfowania po Internecie. Działanie wielu urządzeń elektronicznych opiera się właśnie na tego typu przesyłaniu danych. Podobnie jest z monitoringiem IP WI-FI, który korzysta z sieci bezprzewodowej, by transmitować obraz do rejestratora.

Zaletą takiego rozwiązania jest też swoboda i łatwość powiększania go o kolejne kamery. W zestawach, które posiadamy na Zintronic.pl, znajdują się różnego typu modele. W ramach jednego kompletu łączymy klasyczne obiektywy oraz te ruchome, co pozwala na jak najbardziej dokładne monitorowanie otoczenia. W zależności od możliwości urządzeń, które wchodzą w skład zestawu, można dołączać kolejne kamery, dzięki czemu uzyskuje się swobodę w powiększaniu obszaru monitorowanego. Wykorzystuje się to w wielu miejscach – zarówno w domu, gdy chcemy podłączyć pod sieć monitorującą kolejne pomieszczenie lub obszar wokół budynków, jak i w zakładzie pracy. To zadanie, z którym poradzi sobie nawet laik. Ważne jest tylko, by sięgnąć po kamerę, która będzie kompatybilna z pozostałymi urządzeniami. W razie niejasności po poradę można zwrócić się do konsultanta naszego sklepu.