Sprzęt IT

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1 - 20 z 34

Ustaw kierunek malejący
 1. Router WiFi TP-LINK 4G LTE SIM TL-MR6400
  320,62 zł
  Ocena:
  100%
Strona
na stronę

Sprzęt IT

Jak wybrać dyski twarde do serwerów? Jeśli dysk jest zainstalowany na serwerze, musi spełniać surowe wymagania dotyczące:

Niezawodność. Nieodwracalna utrata danych może przerodzić się w straty o wartości wielu milionów dolarów i straty reputacji.
Wydajność. Serwery są a priori zaprojektowane do obsługi wielu żądań. Czas reakcji. Użytkownicy nie powinni czekać, aż dysk serwera "obudzi się" i przetworzy ich żądania.

Innymi słowy, dysk twardy w serwerze musi być pionierem - zawsze gotowy do obsługi wielu żądań przy minimalnym opóźnieniu, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa danych. W wysoce obciążonych serwerach dyski twarde działają intensywnie i nieprzerwanie od lat.

Istnieją cztery główne kategorie (nie bierzemy pod uwagę SSD, SAS SSD, PCI-E SSD) dysków twardych:

 • SATA (zwykłe," domowe " SATA) - obroty wrzeciona 5400 i 7200 obr. / min.
 • SATA RAID Edition (SATA RE) - prędkość obrotowa wrzeciona 7200 obr. / min, obsługa poleceń kontrolera RAID.
 • SAS Near Line — SAS NL) - prędkość obrotowa wrzeciona 7200 obr. / min.
 • SAS Enterprise-prędkość obrotowa wrzeciona 10 000 lub 15 000 obr./min.

Początkowo interfejs SAS miał większą przepustowość niż SATA. Ale postęp nie stoi w miejscu, a trzecia generacja SATA III ma maksymalną przepustowość 6 Gb/s, podobnie jak druga generacja SAS. Jednak na rynku dostępne są już serwery z kontrolerem SAS trzeciej generacji, o przepustowości do 12 Gb/s.

Aby podłączyć dyski SAS, serwer musi być wyposażony w odpowiedni kontroler. Zapewnia to kompatybilność wsteczną interfejsów: dyski SATA można podłączyć do kontrolera SAS, ale odwrotnie - nie można.

Jak wybrać switche? Rodzaje i główne zalety

Potrzeba zakupu przełącznika pojawia się podczas rozszerzenia lub aktualizacji sieci. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie, ponieważ wpływa ono na wydajność i stabilność sieci. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę porady specjalistów i różne parametry.

Rodzaje przełączników

Przełącznik sieciowy to specjalne urządzenie, którego funkcjonalność i możliwości są określone przez określony typ. Koszt takiego sprzętu jest znacznie inny, dlatego należy z góry określić zakres wykonywanych zadań, które funkcje są ważne w pierwszej kolejności, a które można zaniedbać. Główne kategorie przełączników:

 1. Niekontrolowany. Polegają na automatycznym przekazywaniu informacji, bez interwencji człowieka. Niezarządzane urządzenia nie pozwalają na ręczną konfigurację funkcji i monitorowanie sieci. Aktualizacja oprogramowania również nie jest możliwa. Takie przełączniki służą do łączenia wielu urządzeń w jedną sieć, chyba że administratorzy muszą ograniczać szybkość komunikacji na różnych portach lub przeprowadzać prioretyzację.
 2. Kierowany. W zależności od funkcjonalności są zarządzane 2 poziomy i zarządzane 3 poziomy. Takie przełączniki mogą również działać automatycznie, ale tylko zgodnie z życzeniem konfiguratora. Zapewniają one możliwość dostosowania funkcjonalności, przesyłania ruchu i monitorowania. Za pomocą przełączników zarządzanych można zorganizować działanie sieci i szybko zmienić jej ustawienia w celu wykonywania określonych zadań. Zapewnia to interfejs sieciowy, wiersz poleceń i różne protokoły.

Zalety przełączników z funkcjami sterowania:

 • Konfiguracja filtrowania i prioretyzacji.
 • Zwiększona wydajność.
 • Redundancja kanałów komunikacyjnych.
 • Ograniczenie prędkości na poszczególnych portach.
 • Diagnozowanie i konfiguracja w trybie zdalnym.

Jak wybrać router Wi-Fi do mieszkania: praktyczne wskazówki i ocena

Nowoczesne routery Wi-Fi do domowego Internetu stały się prawdziwymi komputerami z bogatym zestawem przydatnych funkcji. CHIP opowie o kryteriach wyboru i zaoferuje najbardziej niezawodne modele urządzeń.

Nie wszyscy rozumieją, jak wybrać odpowiedni modem lub router do swojego mieszkania. Istnieje wiele niuansów w tej kwestii i ważne jest, aby zdecydować, jakie parametry wybierzemy router Wi-Fi dla domu. Próbujemy to rozgryźć i zalecamy wybór godnych modeli.

Wybierając, musisz zanurzyć się w wielu kwestiach technicznych. Na przykład, jeśli masz małe mieszkanie, w zasadzie nie ma sensu kupować potężnego routera, który zwykle jest pobierany dla dużych biur.

W pomocy technicznej powinieneś dowiedzieć się, jaką metodę połączenia oferuje Ci dostawca. Oznacza to, jaki rodzaj złącza WAN (złącze, do którego zostanie włożony kabel dostawcy Internetu) będzie miał przyszły Router.

Ethernet jest najczęstszą opcją złącza. Do podłączenia sprzętu stosuje się standardowe złącze sieciowe RJ-45. W tej chwili prawie wszystkie modele routerów mają podobne złącze WAN.

ADSL - dla zwykłego użytkownika routery z tym typem połączenia niewiele różnią się od poprzednich, z wyjątkiem typu złącza RJ-11. Routery tego typu mają niewielką przepustowość i zwykle są pobierane do instalacji w odległych miejscowościach, w których nie ma możliwości prowadzenia kabla optycznego.

GPON jest mniej powszechnym typem połączenia, który nie jest kompatybilny z poprzednimi. Jest to nowa i kosztowna technologia, ale pozwala uzyskać maksymalne Prędkości Transmisji Danych. Złącze optyczne dla urządzeń końcowych to złącze SC z polerowanym APC (Zwykle jasnozielone złącze optyczne).
Rodzaje portów WAN