Systemy alarmowe

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1 - 20 z 63

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Systemy alarmowe a bezpieczeństwo obiektów.

Zapewnienie bezpieczeństwa w firmie czy w prywatnych domach jest niezwykle ważne. Istnieje mnóstwo obiektów, w których niezbędna jest instalacja systemu alarmowego. Jest to zbiór urządzeń, które można zainstalować w wielu miejscach. Umożliwiają one skuteczne przeciwdziałanie wielu niebezpiecznym zdarzeniom oraz w razie potrzeby alarmują odpowiednie służby.

System alarmowy a bezpieczeństwo.

Systemy alarmowe to zespół urządzeń połączonych ze sobą w odpowiedni sposób. Zbierają one dane z otoczenia, następnie przekazują je kolejnym urządzeniom, a na koniec łączą się z elementami odbiorczymi lub nadawczymi. Układ ten działa w obrębie własnej instalacji.

Zadaniem każdego systemu alarmowego jest właściwe zabezpieczenie chronionego obiektu oraz odstraszanie potencjalnego włamywacza. W razie potrzeby systemy alarmowe powiadamiają właściciela posesji oraz jednostki ochrony o naruszeniu chronionej strefy. Sprzęt ten potrafi bez problemu wykryć każde niebezpieczeństwo, na przykład: pożar, zadymienie czy próby napadu. System alarmowy to niezawodny sprzęt, który stanowi dla wszystkich intruzów barierę trudną do sforsowania.

Jak zbudowane są systemy alarmowe?

Poszczególne systemy alarmowe są zbudowane z podobnych elementów, takich jak:

  • detektor – czyli wykrywacz zagrożeń.
  • sygnalizator – czyli migająca lampka, która informuje o wystąpieniu zagrożenia.
  • blokada - która blokuje wejścia podczas włamania.
  • centrala alarmowa – która jest głównym punktem systemu odpowiedzialnego za prawidłową pracę.
  • klawiatura – która odpowiada za włączanie i wyłączanie systemu.
  • kamery i monitory – które umożliwiają stały wgląd w to, co dzieje się obecnie w obiekcie.

Systemy alarmowe w bogatej ofercie.

Obecnie wybór systemów alarmowych jest na rynku przeogromny. Pośród wielu z nich można wymienić wysokiej jakości urządzenia marki Hikvision oraz Satel.

Wybór tych urządzeń jest uzależniony od zasobności portfela. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru zarówno bardzo proste systemy alarmowe, które to mogą okazać się w zupełności wystarczające do zabezpieczenia domu oraz bardziej zaawansowane, które posiadają wiele dodatkowych funkcji. Urządzenia te potrafią w dużym stopniu poprawić komfort życia wszystkich użytkowników.

Dzięki zaawansowanym systemom alarmowym można sterować oświetleniem i ogrzewaniem, prostą automatyką domową czy też otwierać bramy automatyczne i elektro - zaczepy w furtkach.

Innowacyjne manipulatory dotykowe nie tylko estetycznie się prezentują, lecz także charakteryzują się intuicyjną obsługą. Posiadają one możliwość zapisania na karcie pamięci mapy obiektu ze szczegółowym rozmieszczeniem poszczególnych elementów instalacji. Ułatwia to w dużym stopniu kontrolę całego obiektu.

Systemy alarmowe można zdalnie kontrolować za pomocą smartfona lub komputera poprzez sieć internetową. W tym celu należy ściągnąć odpowiednią aplikację. Niektóre zestawy mają dołączone breloki zbliżeniowe oraz piloty służące do zdalnego sterowania.

Systemy alarmowe przewodowe, bezprzewodowe i hybrydowe – zastosowanie i zalety.

Instalacje te posiadają podobne rodzaje alarmów, sposoby reagowania oraz są do siebie bardzo podobne w zakresie programowania i sygnalizowania. Niemniej różnią się pomiędzy sobą sposobem instalacji. Bezprzewodowe systemy alarmowe można podłączać do istniejących już budynków, z kolei systemy przewodowe oraz hybrydowe są stosowane w przypadku nowych oraz podlegających renowacji obiektów. Wówczas to bowiem możliwe jest ułożenie przewodów w ścianach pod tynkiem. Zarówno jedne, jak i drugie urządzenia posiadają wiele zalet.

Systemy przewodowe posiadają bardzo korzystne pod względem ekonomicznym podzespoły oraz dużą liczbę zintegrowanych sygnalizatorów. Są one bardzo odporne na zakłócenia i potrafią służyć niezawodnie przez szereg długich lat.

Z kolei bezprzewodowe systemy alarmowe umożliwiają bezprzewodową transmisję w wielu trudno dostępnych miejscach. Nie posiadają one przewodów, zatem są proste w montażu. Posiadają one bardzo wysoki stopień elastyczności z możliwością rozszerzenia w każdej chwili. Można je w każdej chwili zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Systemy alarmowe to niezawodne urządzenia, które doskonale sprawdzają się w domach prywatnych, domkach letniskowych, firmach, instytucjach publicznych oraz wielu innych obiektach. Posiadając takie zabezpieczenie każdy właściciel budynku może być spokojny, że podczas jego nieobecności dojdzie do pożaru czy włamania.