Wideodomofony

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1 - 20 z 85

Ustaw kierunek malejący
 1. ZESTAW WIDEODOMOFONOWY KTP01-S2(F) DAHUA
  1 257,39 zł
 2. ZESTAW WIDEODOMOFONOWY KTP03 DAHUA
  875,83 zł
 3. ZESTAW WIDEODOMOFONOWY KTA02 DAHUA
  321,36 zł
 4. ZESTAW WIDEODOMOFONOWY DS-KIS604-S(C) Hikvision
  1 359,57 zł
na stronę

Wideodomofony a bezpieczeństwo posesji

Wideodomofony to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim można właściwie zadbać o bezpieczeństwo, bowiem niepowołane osoby nie są w stanie wejść na posesję. Czym charakteryzuje się to nowoczesne urządzenie oraz dlaczego warto się na nie zdecydować?

Co to jest wideodomofon oraz jakie jest jego przeznaczenie?

Wideodomofon to niewielkie urządzenie, które umożliwia nie tylko komunikację z osobą, która chce wejść do mieszkania, lecz także przekazuje jej obraz.

Wideodomofon to w pełni innowacyjne urządzenie służące do sterowania zamkiem oraz nawiązywania połączenia z otoczeniem wejścia do posesji. W skład każdego wideodomofonu wchodzą minimum dwie jednostki: sterująca i zewnętrzna.

Pierwsza z nich jest wyposażona w panel na którym pokazuje się interfejs użytkownika. Można na nim wyświetlać aktualny obraz z kamery umieszczonej w module zewnętrznym, który montowany jest z zewnętrznej strony drzwi, przy furtce czy też bramie wjazdowej do posesji. Moduł jest odpowiedzialny za sterowanie zamkiem wejściowym oraz silnikiem przesuwającym bramę. Może on łączyć się z jednostką główną bezprzewodowo lub poprzez użycie kabla.

Wideodomofony to takie urządzenia, które posiadają także możliwość doposażenia w dodatkowy moduł zewnętrzny czy też w kolejną jednostkę sterującą.

Dobrze wyposażone domofony wideo posiadają dodatkowe funkcje. Pośród wielu z nich można wymienić możliwość otwierania zamka za pomocą specjalnych breloków, personalizację sygnału dźwiękowego oraz opcję pokazu slajdów. Dobrym wyborem są wysokiej jakości wideodomofony marki Hikvision oraz Dahua.

Jakie są rodzaje wideodomofonów?

Obecnie wybór domofonów wideo jest na rynku ogromny. Poszczególne rodzaje różnią się pomiędzy sobą sposobem łączności oraz wyposażeniem. Wyróżnia się:

 • wideodomofony WiFi – które to posiadają możliwość bezprzewodowego połączenia poprzez Wi-Fi. Posiadając takie urządzenie można obserwować obraz z kamery oraz sterować zamkiem z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Wysokiej jakości modele umożliwiają także bezprzewodową łączność z panelem zewnętrznym umieszczonym przy wejściu.
 • wideodomofony IP – są to urządzenia, które posiadają możliwość przesyłania obrazu przez sieć. Po połączeniu się z takim wideodomofonem za pomocą smartfona można obserwować obraz z kamery na ekranie telefonu. Kontrola zamka i oglądanie obrazu z kamery jest możliwe tylko na wyświetlaczu LCD domofonu.
 • wideodomofony z szyfratorem - to takie urządzenia, które posiadają charakterystyczny panel na którym umieszczona jest klawiatura numeryczna. Szyfrator ten umożliwia odblokowanie zamka po podaniu szyfru.
 • wideodomofony z aplikacją – to takie urządzenia, które są wyposażone w moduł Wi-Fi. Umożliwiają one kontrolę zamka oraz oglądanie obrazu z kamery w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie. .
 • wideodomofony z nagrywaniem – to urządzenia wyposażone w funkcję nagrywania. Przydają się one wówczas, gdy nieproszony gość próbował dostać się na posesję bądź uszkodził ogrodzenie. Nagranie wideo jest bezsprzecznym materiałem dowodowym w trakcie dochodzenia. Możliwość nagrania przydaje się także wtedy, gdy osoba z zewnątrz nie zastanie właściciela posesji w domu, a chce przekazać mu ważną informację. .
 • wideodomofony przewodowe – to takie urządzenia których moduły są łączone za pomocą cztero- lub sześcio – żyłowego przewodu. Najprostszy zestaw analogowy składa się z kasety zewnętrznej, która jest montowana na zewnątrz. Jest ona wyposażona w głośnik i kamerę. Z kolei panel z monitorem oraz głośnikiem jest montowany wewnątrz mieszkania. Urządzenie to jest bardzo odporne na zakłócenia. .

Wideodomofon – istotne zalety

Wideodomofon to niezawodny sprzęt, który zapewnia kontrolę dostępu do prywatnego terenu. Dzięki niemu można w każdej chwili obejrzeć otoczenie oraz przeprowadzać rozmowy głosowe z osobą znajdującą się przy wejściu. Rejestrowany przez kamerę obraz jest bardzo ostry oraz wyraźny.

Istotną zaletą tych urządzeń jest to, że są one bardzo proste w obsłudze oraz ciekawie się prezentują. Wiele modeli jest wyposażonych w dodatkowe funkcje, na przykład w postaci automatycznego zapisywania obrazu po wykryciu ruchu czy odtworzenia wiadomości głosowej.

W wielu wideodomofonach dostępna jest również funkcja wyświetlania zapisanych na karcie pamięci obrazów oraz dostosowania dźwięku gongu.

Zakup wideodomofonu to bardzo dobra decyzja. Do obecności tego urządzenia można bardzo szybko się przyzwyczaić. Jest ono znacznie wygodniejsze w użyciu niż standardowy wizjer. Każda osoba, która zdecyduje się na zakup tego urządzenia, może zawsze czuć się bezpiecznie w swoim domu.