Zestawy monitoringu IP PoE

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

17 produkty

Ustaw kierunek malejący
 1. Zestaw Monitoringu IP POE 4MP 4 Kamery B4

  Już od 1 179,00 zł

 2. Zestaw Monitoringu IP POE 4MP 4 Kamery D4 IR 20M

  Już od 998,99 zł

 3. Zestaw Monitoringu IP POE 8MP 4 Kamery B8 PRO DARK

  Już od 1 849,00 zł

 4. Zestaw Monitoringu IP POE 8MP 4 Kamery D8 DARK

  Już od 2 049,00 zł

 5. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 2 Kamery 5MP IR30

  Już od 1 219,00 zł

 6. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 4 Kamery 5MP IR30

  Już od 1 199,00 zł

 7. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 8 Kamer 5MP IR30 SWITCH

  Już od 2 889,00 zł

 8. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 2 Kamery 5MP IR30

  Już od 1 199,00 zł

 9. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 4 Kamery 5MP IR30

  Już od 1 629,00 zł

 10. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 8 Kamer 5MP IR30

  Już od 2 769,00 zł

 11. Zestaw Monitoringu IP POE 8MP 4 Kamery 8MP IR30

  Już od 1 999,00 zł

 12. Zestaw Monitoringu IP POE 8MP 8 Kamer 8MP IR30

  Już od 3 515,00 zł

 13. Zestaw Monitoringu IP POE 4MP 4 Kamery 4MP IR30

  Już od 1 959,00 zł

 14. Zestaw Monitoringu IP POE 4MP 8 Kamer 4MP IR30

  Już od 3 378,99 zł

 15. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 4 Kamery 5MP

  Już od 1 424,99 zł

  Ocena:
  100%
 16. Zestaw Monitoringu IP POE 5MP 8 Kamery 5MP IR20

  Już od 2 839,00 zł

na stronę

Zestawy IP POE

W ofercie zestawów monitoringu, które posiadamy w zintronic.pl, uwzględniliśmy dwa typy – POE oraz Wi-Fi. Zestawy IP POE, mówiąc w skrócie, zasilane są za pomocą kabla przesyłającego również dane, w przeciwieństwie do drugiego typu, który obraz z kamer przesyła za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Należy zaznaczyć, że korzystając z jednego przewodu, można podłączyć różne urządzenia, które wchodzą w skład zestawu – rejestrator sieciowy oraz kamery.

Zalety zestawów IP POE

W starszym rozwiązaniu do kamery musiało być doprowadzone napięcie za pomocą osobnego przewodu. Zasilanie POE pozwala korzystać z jednego przewodu, który jednocześnie łączy urządzenie z siecią oraz je zasila. Zdecydowanie ułatwia to montaż i pozwala na uniknięcie skomplikowanej instalacji. Obecnie jest to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne.

W Zestawach IP POE znajdziemy od 2 do nawet 16 kamer. Daje to możliwość precyzyjnego monitorowania nawet dużego obszaru. Poszczególne modele mogą być dopasowane do pracy wewnątrz lub także w warunkach zewnętrznych. Mogą posiadać różnorodne funkcjonalności, m.in.: zoom optyczny, widzenie w podczerwieni (w nocy), wysoką kompresję i inne.

Co znajduje się w zestawie IP POE?

W zestawie z tego typu zasilaniem znajdziemy kamery, rejestrator sieciowy, dysk, tabliczkę informacyjną oraz kabel sieciowy. W zależności od potrzeb zazwyczaj Klient może wybrać gotowy kabel Ethernet LAN sieciowy lub skrętkę. Osoby, które chcą mieć elastyczny dostęp do obrazu z kamer, powinny wybrać zestaw z dostępem poprzez aplikację w telefonie.

Nie wszystkie kamery w komplecie muszą działać w identyczny sposób. Część zestawów Zintronic zawiera egzemplarze ze stałymi obiektywami oraz z zoomem. Dzięki temu we wszystkich miejscach, w których może okazać się konieczne przybliżanie obiektów, zostaną zamontowane obiektywy o większych możliwościach. Tam, gdzie nie ma takiej potrzeby, wystarczający będzie klasyczny, stały obiektyw ze stabilnym obrazem.

Zestawy IP POE w zakładach pracy

Wielu właścicieli firm lub osób nimi zarządzających zauważa potrzebę montowania monitoringu całodobowego. W tym celu zastosowanie często znajdują zestawy kamer IP POE. To dlatego, że posiadają kilka zalet, które mogą zostać uznane za istotne.

Po pierwsze – oszczędność energii. W tych systemach wykorzystywany jest kabel typu skrętka, który podłącza kamery i rejestrator do sieci i transmituje obraz. Ten sam przewód służy do podłączenia do sieci elektrycznej. Udowodnione jest, że to rozwiązanie, które stało się już standardem, zmniejsza pobór energii elektrycznej. Ograniczenie kosztów jest z pewnością dla wielu właścicieli dobrą wiadomością.

Czy w zakładach pracy umieszcza się monitoring tylko na zewnątrz, czy również w środku? Wielu pracodawców uznaje za zasadne umieszczanie kamer również wewnątrz budynków. Niekiedy zwraca się uwagę na to, iż jest to uważane za podważenie wiarygodności pracowników lub potrzebę ich kontrolowania. W specyficznych branżach może być to jednak podyktowanie również bezpieczeństwem osób pracujących w środku. Pozwala także na kontrolowanie czasu przyjścia do pracy lub wyjścia, co i tak jest w zakładach pracy robione, tylko innymi metodami, np. przy pomocy odbijania karty. Jeżeli zatem w danym miejscu panuje dobra atmosfera, a pracownicy są jasno poinformowani o tym, gdzie znajdują się kamery i w jakim celu zostały założone, nie powinien pojawić się z ich strony problem. Pamiętajmy jednak, że kamery nie mogą być ukryte, a zamontowane w widocznych miejscach.

Zaletą zestawów kamer IP POE jest stabilność ich połączeń. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością kładzenia okablowania. Jeżeli zatem pragnie się uniknąć kucia ścian i umieszczania niezbędnych przewodów, można sięgnąć po drugi typ zestawów do monitoringu, czyli IP WI-FI, który wymaga wyłącznie podłączenia każdej z kamer do sieci, co już zdecydowanie pomniejsza ilość prac.