Kamery IP

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1 - 20 z 78

Ustaw kierunek malejący
  1. Kamera IP POE D5 ZINTRONIC 5MP
    199,00 zł
    Ocena:
    100%
  2. Kamera IP K5 WiFi ZINTRONIC 5MP
    285,00 zł
  3. Kamera IP wewnętrzna Xiaomi Mi 360
    123,00 zł
Strona
na stronę

Kamery IP

To inaczej potocznie nazywane kamery sieciowe. Są obecnie podstawowym elementem sieci zestawów do monitoringu. Dawniej standardem były kamery analogowe, wykorzystywane w telewizji przemysłowej. Różnica polega na formie zapisu. W kamerach IP obraz jest od razu możliwy do podglądu w sieci i dostępny dzięki podłączeniu do Internetu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają m.in. na obserwowaniu obrazu za pomocą aplikacji na telefonie, tablecie lub komputerze.

Kamery IP – funkcjonalności

W zależności od potrzeb, można zamontować pojedynczą kamerę lub cały zestaw, dzięki któremu większy obszar znajduje się pod czujnym okiem obiektywów. W zintronic.pl oferujemy modele o różnych parametrach technicznych: POE, bezprzewodowe, obrotowe.

Kamery IP POE łączone są z siecią monitoringu za pomocą kabla. Kamery IP WI-FI transmitują obraz wykorzystując obecną sieć WI-FI. Daje to możliwość swobodnego dołączania do sieci kolejnych kamer. Kamery obrotowe to rozwiązanie idealne do dużych, otwartych przestrzeni, nie tylko na zewnątrz, ale i w środku, np. placów, hal magazynowych czy parkingów.

Na jakie parametry zwrócić uwagę dokonując wyboru kamery?

Oto najważniejsze cechy:

  • czujnik ruchu,
  • sposób łączenia się z siecią (POE lub WI-FI),
  • kąt widzenia,
  • szczelność (istotna przy kamerach montowanych na zewnątrz),
  • wbudowany mikrofon,
  • nagrywanie w ciemności (w podczerwieni).

Najważniejsze zalety kamer IP

Nowoczesne kamery dają możliwość bardzo precyzyjnego podglądu tego, co dzieje się na obszarze, które znajduje się w oku obiektywu. Często sama informacja o monitoringu oraz kamery umieszczone na budynkach odstraszają potencjalnego złodzieja czy intruza. Dlatego z powodzeniem wykorzystuje się je w domach prywatnych, instytucjach i zakładach pracy. Znajdziemy je również na parkingach oraz prywatnych budynkach gospodarczych. Dzięki obrazowi z kamery można mieć także na oku dzieci, osoby, które pozostają pod opieką, a nawet zwierzęta, które nierzadko zostają same w domu lub na podwórku. Obraz na żywo z kamery widoczny będzie na bieżąco również na urządzeniu mobilnym.

Parametry kamer IP

Wybierając kamerę IP do monitoringu, trzeba zwrócić uwagę na jej podstawowe funkcjonalności oraz te dodatkowe, które podnoszą jakość obrazu lub usprawniają pracę. Warto zatem omówić każdy z nich, by można było zadecydować, które są niezbędne, a które w danej sytuacji nie tak bardzo istotne.

Czujnik ruchu. Dopiero po jego włączeniu kamera zacznie rejestrować obraz. Sprawdza się to oczywiście tak, gdzie nie ma stałego przepływu ludzi lub pojazdów, gdyż tam czujnik ruchu nie jest potrzebny. Jeżeli jednak kamera ma np. zbierać obraz z podwórka lub wnętrza domu wtedy, gdy jego mieszkańcy znajdują się poza nim, jest sens filmowania wyłącznie w momentach, w których w oku kamery pojawi się ruchomy obiekt. Takie rozwiązanie pozwala m.in. zaoszczędzić miejsce na dysku, gdyż zapisywany jest wyłącznie obraz, na którym się coś dzieje.

Sposób łączenia się z siecią (POE lub WI-FI). Na stronach zintronic.pl posiadamy zarówno kamery, w których sygnał przesyłany jest za pomocą kabla sieciowego, jak i te, które korzystają z łącza WI-FI. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje zalety. Warto pamiętać, że kamery POE wykorzystują nową technologię i posiadają jeden kabel, który służy zarówno do przesyłania danych, jak i zasilania. Z kolei w kamerach WI-FI nie ma konieczności korzystania z kabla sieciowego, gdyż łączą się z rejestratorem z wykorzystaniem internetowej sieci bezprzewodowej.

Kąt widzenia. Im większy, tym większy obszar znajduje się w oku kamery. Należy jednak pamiętać, że szczegóły na obrazie z takiej kamery będą mniej widoczne. Poza tym im bliżej brzegów obrazu, tym większe pojawią się deformacje. Dlatego należy rozważyć zarówno zalety, jak i wady kamer z mniejszym oraz szerszym kątem widzenia.

Szczelność. Ma znaczenie, gdy kamera montowana jest na zewnątrz. Może ona dotyczyć nie tylko wody, ale też pyłów, gdy znajduje się na trudnym terenie. To cecha, która jest mało istotna przy monitoringu wewnętrznym.

Wbudowany mikrofon oraz głośnik. Przy tym pierwszym należy pamiętać, że takie funkcje mogą być nieuznawane przez prawo. Wiele zależy od miejsca umieszczenia kamery i przeznaczeniu. Jeżeli np. jest ona w domu i ma za zadanie obserwować pracę niani, za działanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa uznawane jest tylko rejestrowanie obrazu, bez dźwięku. Po co z kolei przy kamerze głośnik? Otóż wiele osób decyduje się na zamontowanie monitoringu, jednak nie korzysta z pomocy firm ochroniarskich. Po wykryciu podejrzanych działań i podejrzeniu ich na odległość na telefonie lub tablecie można dźwiękiem czy komunikatem dać znać intruzowi, że wiemy o jego obecności. Jest szansa, że go to wystraszy, a właściciel będzie miał czas na powiadomienie odpowiednich służb.

Nagrywanie w ciemności. To funkcja wykorzystująca podczerwień. Umożliwia nagrywanie obrazu nawet w zupełnej ciemności, w której oko ludzkie nie byłoby w stanie sobie poradzić. Wykorzystywana jest zarówno na terenach prywatnych, jak i w firmach i obiektach przemysłowych.