Rejestratory

Krata Lista

Produkty 1-12 z 15

Ustaw kierunek malejący
Krata Lista

Produkty 1-12 z 15

Ustaw kierunek malejący

Rejestratory

Rejestratory pozwalają na zapis obrazu z jednej kamery lub więcej i utrwalenie go na dysku zainstalowanym wewnątrz urządzenia. Można powiedzieć, że jest to najważniejszy element systemie monitoringu wizyjnego. Pełni dwojaką funkcję. Z jednej strony dzięki niemu otrzymujemy możliwość podglądu obrazu w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem komputera lub urządzenia mobilnego. Z drugiej strony obraz ten jest rejestrowany na dysku twardym, dzięki czemu w późniejszym czasie jest opcja powrotu do niego i przejrzenia zapisanego materiału.

 

Rodzaje rejestratorów

Rejestratory cyfrowe należy dopasować do pozostałych urządzeń, które znajdują się w wykorzystywanym systemie monitorowania. Dlatego w naszej ofercie znajdują się:

  • rejestratory IP,
  • rejestratory IP POE,
  • rejestratory WI-FI.


Wybierając urządzenie należy zatem sprawdzić, czy kamery działają w systemie  POE czy WI-FI. Niezwykle ważna jest jakość rejestratora oraz jego funkcjonalność. Powinien być niezawodny, gdyż to od niego zależy, czy obraz zostanie zapisany. W zintronic.pl oferujemy sprzęt jedynie sprawdzonych, renomowanych firm, które cieszą się uznaniem klientów i działają bezproblemowo.

 

Czym kierować się, wybierając rejestrator?

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to rodzaj kompresji. Za najbardziej optymalną uznaje się kompresję h.264. Otrzymuje się wtedy nagranie wysokiej jakości, w którym zachowane są niezbędne szczegóły, a jednocześnie wielkość zapisywanych danych zmniejsza się o niemal 90 %. Dzięki temu na dysku zapisane jest więcej materiału.

Poza tym praktyczne jest włączanie rejestrowania po wykryciu ruchu. Daje to możliwość zaoszczędzenia miejsca na dysku w sytuacji, gdy na obserwowanym obszarze nic się nie dzieje, w związku z czym zapis obrazu nie jest konieczny. W ten sposób zarchiwizowane są najważniejsze momenty. Praktyczne może być ustawienie na rejestratorze harmonogramu, według którego włącza on zapisywanie danych.

Podczas zakupu należy również zwrócić uwagę na wyjście do monitora (HDMI, TV, VGA). Pożądana obecnie jest także funkcja obsługiwania urządzenia przez sieć z poziomu urządzenia mobilnego.