Jak podłączyć kilka kamer na 1 kablu?

Sposoby podłączenia wielu kamer na jednym kablu(Zastosowanie zewnętrzne i dopuszkowe)

(Zastosowanie zewnętrzne i dopuszkowe)

1. Adapter PoE

Opis urządzenia: Adapter PoE pozwala nam zasilić i przesłać dane z dwóch kamer jednocześnie. Wymaga podłaczenia do dwóch postów PoE.

Opis podłaczenia: Adapter składa się z dwóch części, pierwszą część wpiamy w Switch PoE, drugą część podłaczamy do kamer. Adaptery można zastosować na zwykłym Switchu LAN/Routerze, jednak wtedy kamera będzie potrzebować osobne zasilanie DC12V. Uwaga! Niestety Adaptery PoE nie działają z Rejestratrami PoE.

2. Switch/Extender POE ATTE XPOE-3-11A

Opis urzadzenia: switch ATTE XPOE-3-11 pozwala zasilić oraz przesłać dane za pomocą jednego kabla internetowego do maksymalnie dwóch kamer. Do działania wymaga tylko jednego portu PoE w Switchu. Urządzenie działa ze switchami PoE oraz rejestratorami PoE.

Opis podłaczenia: Za pomocą skrętki internetowej należy połączyć urządzenie do złącza LAN1+PoE IN i złącza PoE w switchu. W złącza LAN2+POE OUT oraz LAN3+POE OUT podłączamy kamery przewodem internetowym.

3. Switch POE ATTE IPB-5-10-S4

Opis urzadzenia: switch IPB-5-10A-S4 został zaprojektowany jako kompletne, zintegrowane rozwiązanie zasilania niewielkich systemów telewizji przemysłowej IP (np. 5 kamer IP). Możliwość zasilania PoE, zgodnie ze standardem 802.3af/at sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej uniwersalne i łatwiejsze w instalacji. 5 portów obsługuje funkcję Power over Ethernet (PoE).

Opis podłaczenia: Za pomocą skrętki internetowej należy podłączyć urządzenie do routera i złącza LAN6 na switchu. Kamery należy podłączyć w wolne złącza PoE. Na koniec switch należy podłączyć bezpośrednio pod zasilanie 220V.

4. Switch POE Extender ATTE XPOE-4-11-HS

Opis urzadzenia: 

switch ATTE XPOE-4-11-HS pozwala na podłączenie do trzech kamer na jednym kablu internetowym. Do działania wymaga jedynie jednego portu PoE. Działa ze switch’ami PoE oraz rejestratorami PoE.

Opis podłaczenia: Za pomocą skrętki internetowej należy połączyć źródło zasilania PoE ze złączem LAN_1+PoE_IN. Do pozostałych portów PoE należy podłączyć kamery. 

Na rynku isnieje wiele innych urządzeń pozwalających na podłączenie kamer na jednym przewodzie. Urządzenia wymienione powyżej znajdują się w naszej ofercie.

Ładowanie...