Kamery przewodowe IP PoE

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1 - 20 z 27

Ustaw kierunek malejący
 1. Kamera IP POE D5 2.0 ZINTRONIC 5MP
  215,00 zł
 2. Kamera IP POE D5 2.0 Dark ZINTRONIC 5MP
  195,00 zł
 3. Kamera IP POE D8 Ultimate Zoom ZINTRONIC 8MP SONY IMX415
  615,00 zł
 4. Kamera IP B8 Ultimate PoE ZINTRONIC 8MP 4K
  569,00 zł
Strona
na stronę

Kamery IP POE

Kamery IP POE to nowoczesne urządzenia wykorzystywane do monitoringu wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Są alternatywą dla dawniej powszechnie wykorzystywanych kamer analogowych. Dzięki podłączeniu do sieci obraz widoczny jest na bieżąco, nie tylko w komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych, dzięki zastosowaniu odpowiedniej aplikacji.

Kamery IP POE w sieci

W kamerach tego typu podłączenie do zasilania oraz transmisja danych odbywa się za pomocą jednego kabla. Dzięki temu ich instalacja jest prostsza, gdyż wymaga montażu tylko jednego przewodu. W naszej ofercie jest to obecnie najbardziej liczna grupa kamer ze względu na ich szerokie zastosowanie i funkcjonalności. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę na parametry, które dobiera się do swojej indywidualnej sytuacji:

 • rozdzielczość,
 • ogniskowa obiektywu,
 • filmowanie w podczerwieni (nocą),
 • zoom,
 • szczelność (istotna przy montażu zewnętrznym).

Kamery posiadają obecnie również szereg funkcjonalności, dzięki którym są w stanie jeszcze lepiej rozpoznać zagrożenie. Wymienić tu można opcje takie jak: 

 • detekcja ruchu z powiadomieniem na adres e–mail lub aplikację mobilną, 
 • przekroczenie zdefiniowanej linii,
 • wykrywanie zgromadzeń,
 • rozpoznawanie twarzy,
 • zniknięcie z pola obserwacji przedmiotu.

Dzięki temu, iż obraz w czasie rzeczywistym jest dostępny w sieci do obejrzenia, można na bieżąco kontrolować, co dzieje się w polu jej widzenia. Daje to szansę nie tylko uniknięcia włamania, ale też obserwowania, co dzieje się z czworonogiem pozostawionym w domu czy z dziećmi.

Najważniejsze parametry kamer IP POE

Jak zostało wspomniane, kamery do monitoringu mają szereg podstawowych cech oraz dodatkowych funkcji, które usprawniają ich działanie i poszerzają zakres możliwości działania. Warto je omówić, aby Klienci Zintronic.pl mogli w pełni świadomie wybrać dokładnie ten produkt, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

Ogniskowa obiektywu. To właśnie od niej zależy, jak kąt pola widzenia będzie obejmować oko kamery. Mogłoby się zdawać, że im większy tym lepszy, ponieważ pozwala to na jeszcze lepsze monitorowanie otoczenia. Niestety, w takim wypadku otrzymujemy obraz o znacznie mniejszej szczegółowości. Wybierając kamerę należy zatem wziąć pod uwagę, jaki mamy cel i co będzie istotne na zarejestrowanym materiale - ogólny zapis sytuacji, czy szczegóły, np. rysy twarzy osób przechodzących przed kamerą.

Rozdzielczość. Oczywiście – im większa, tym lepsza. Pamiętajmy jednak, że za wysoką rozdzielczością idzie również duża objętość danych. Trzeba zatem zaopatrzyć się w dyski, które będą w stanie przechować taką ilość. Rozwiązaniem może być dopasowanie rozdzielczości do miejsca, w którym się ona znajduje. Wiele kamer umożliwia również manualne wybieranie obszaru na ekranie, który będzie rejestrowany w wyższej rozdzielczości. Może to być przydatne np. na parkingu, do dokładnego rejestrowania tablic rejestracyjnych samochodów, które zatrzymują się przed szlabanem.

Filmowanie w podczerwieni. To funkcja, która umożliwia rejestrowanie obrazu nocą. Monitoring całodobowy ma sens tylko wtedy, gdy obraz z godzin nocnych jest możliwy do odczytania, nawet na podstawowym poziomie. Filmowanie z wykorzystaniem podczerwieni daje fantastyczne efekty nawet w takiej ciemności, w której ludzkie oko nie jest w stanie rozpoznać zarysów rzeczy i kształtów.

Zmienna ogniskowa, czyli zoom. Daje możliwość zbliżania, dzięki czemu staje się realne dostrzeżenie istotnych szczegółów. To szczególnie istotna funkcja w przypadku, gdy monitoring jest obsługiwany przez operatora, który na bieżąco kontroluje określony teren. Dzięki zmiennej ogniskowej może on wykonywać pracę precyzyjnie i powiadamiać odpowiednie służby, gdy zauważy coś niewłaściwego.

Szczelność. Im wyższa, tym kamera będzie bardziej odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zwróćmy uwagę nie tylko na wilgoć, ale też np. na zapylenie. Może to być istotne zwłaszcza w zakładach przemysłowych, gdzie place są nierzadko pokryte kurzem. Wysoka szczelność zapewni nieprzerwaną, bezawaryjną pracę kamery.