Rejestratory IP

Krata Lista

6 Pozycje

Ustaw kierunek malejący
Krata Lista

6 Pozycje

Ustaw kierunek malejący

Rejestratory IP

W systemie monitoringu ważne są dwa elementy – bieżący podgląd z kamer i obserwowanie otoczenia oraz zapis obrazu i możliwość powrotu do niego i przeglądania go. Obydwie te czynności zapewnia rejestrator. Można powiedzieć, że jest on sercem systemu monitoringu wizyjnego, gdyż bez niego pozostałe urządzenia będą bezużyteczne.

 

Jak działa rejestrator IP

Rejestrator IP podłączony jest do tej samej sieci co pozostałe elementy systemu monitoringu, czyli przede wszystkim kamery, które zbierają obraz. W zależności od wybranej opcji, działają one z wykorzystaniem sieci WI-FI lub POE (czyli korzystając z kabla do przesyłu danych). Rejestrator powinien zapewniać jak najlepszą kompresję danych.

Dzięki temu zapisany obraz będzie miał wysoką jakość, zapewniając szczegółowość i ostrość kadrów, a jednocześnie nie będzie on zajmował zbyt dużo miejsca na dysku. Poleca się kompresję h.264, która pozwala zaoszczędzić nawet 90% przestrzeni dyskowej. Jest to szczególnie ważne, gdy trzeba wrócić do uprzednio nagranych materiałów.

Innym sposobem na ograniczenie zapełniania cennego miejsca na dysku jest włączanie nagrywania w określonej sytuacji, np. po zarejestrowania ruchu w polu kamery. W ten sposób nie jest archiwizowany materiał, na którym nic się nie dzieje, zatem jest on bezużyteczny w późniejszym czasie.

 

Wybór rejestratora IP

W zintronic.pl oferujemy różnorodny sprzęt, który dopasujesz do swoich potrzeb. Wybierając rejestrator IP zwróć uwagę m.in. na liczbę obsługiwanych kamer, maksymalną obsługiwaną rozdzielczość, wyjście wideo oraz tryby nagrywania.