Rejestratory IP

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

12 produkty

Ustaw kierunek malejący
 1. Rejestrator Sieciowy NVR IP ZINTRONIC 9 Kanałowy 8MP 1Sata
  249,00 zł
  Ocena:
  100%
 2. Rejestrator sieciowy NVR IP 8MP ZINTRONIC 16 kanałów 1xSATA
  399,00 zł
 3. Rejestrator Hikvision DS-7608NI-K1 8MPx
  798,58 zł
  Ocena:
  100%
 4. Rejestrator Hikvision DS-7608NI-K2 8MPx
  1 084,28 zł
  Ocena:
  100%
 5. REJESTRATOR IP DS-7608NXI-I2/S(C) 8 KANAŁÓW ACUSENSE Hikvision
  3 019,00 zł
 6. REJESTRATOR IP DS-7616NXI-I2/S(C) 16 KANAŁÓW ACUSENSE Hikvision
  3 549,01 zł
 7. REJESTRATOR IP DS-7732NXI-I4/S(C) 32 KANAŁY ACUSENSE Hikvision
  6 236,10 zł
 8. REJESTRATOR IP NVR2108-I 8 KANAŁÓW DAHUA 12MPx
  669,00 zł
  Ocena:
  100%
 9. Rejestrator IP NVR4232-4KS2/L 32 Kanały DAHUA
  1 289,00 zł
 10. REJESTRATOR IP BCS-V-NVR1601-4KE 8.3 MP 16 KANAŁÓW
  702,00 zł
  Ocena:
  100%
na stronę

Rejestratory IP

W systemie monitoringu ważne są dwa elementy – bieżący podgląd z kamer i obserwowanie otoczenia oraz zapis obrazu i możliwość powrotu do niego i przeglądania go. Obydwie te czynności zapewnia rejestrator. Można powiedzieć, że jest on sercem systemu monitoringu wizyjnego, gdyż bez niego pozostałe urządzenia będą bezużyteczne.

Jak działa rejestrator IP?

Rejestrator IP podłączony jest do tej samej sieci co pozostałe elementy systemu monitoringu, czyli przede wszystkim kamery, które zbierają obraz. W zależności od wybranej opcji, działają one z wykorzystaniem sieci WI-FI lub POE (czyli korzystając z kabla do przesyłu danych). Rejestrator powinien zapewniać jak najlepszą kompresję danych.

Dzięki temu zapisany obraz będzie miał wysoką jakość, zapewniając szczegółowość i ostrość kadrów, a jednocześnie nie będzie on zajmował zbyt dużo miejsca na dysku. Poleca się kompresję H.265, która pozwala zaoszczędzić nawet 90% przestrzeni dyskowej. Jest to szczególnie ważne, gdy trzeba wrócić do uprzednio nagranych materiałów.

Innym sposobem na ograniczenie zapełniania cennego miejsca na dysku jest włączanie nagrywania w określonej sytuacji, np. po zarejestrowania ruchu w polu kamery. W ten sposób nie jest archiwizowany materiał, na którym nic się nie dzieje, zatem jest on bezużyteczny w późniejszym czasie.

Wybór rejestratora IP

W zintronic.pl oferujemy różnorodny sprzęt, który dopasujesz do swoich potrzeb. Wybierając rejestrator IP, zwróć uwagę m.in. na liczbę obsługiwanych kamer, maksymalną obsługiwaną rozdzielczość, wyjście wideo oraz tryby nagrywania. Co będzie szczególnie istotnie wpływać na funkcjonalność sprzętu?

Ilość obsługiwanych kanałów. Najprościej mówiąc – jest to informacja o tym, z ilu kamer rejestrator jest w stanie jednocześnie przyjąć obraz i zapisać. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcemy rozbudować system o kolejne kamery. Jeżeli miałoby się pojawić ich zbyt dużo, może okazać się, że rejestrator jest zbyt mały i nastąpi potrzeba nabycia urządzenia obsługującego więcej kanałów. Dlatego warto wybierać takie, do którego podłączymy jeszcze kilka kamer, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

System pracy. Może być to rejestrator IP POE lub rejestrator IP WI-FI. Oczywiście determinuje to, jakie kamery będą z danym urządzeniem współpracować. Nie ma możliwości podłączenia do określonego rejestratora różnych kamer - POE i WI-FI. Dlatego trzeba zdecydować się na określony system. Jeżeli są to warunki domowe, najczęściej Klienci zintronic.pl sięgają po rozwiązanie wykorzystujące sieć WI-FI, ze względu na łatwą konfigurację oraz podłączanie nowych urządzeń.

Obsługiwana rozdzielczość. Rejestrator powinien obsługiwać rozdzielczość oraz ilość klatek rejestrowanych przez wybraną kamerę. Możliwości rewelacyjnej kamery nie zostaną wykorzystane, jeżeli będzie podłączona do rejestratora, który nie jest w stanie „udźwignąć” jakości obrazu.

Dlaczego zapis nagrania jest tak istotny?

Wyobraźmy sobie, że obraz z kamer z monitoringu nie jest zapisany. Przed monitorem musiałaby siedzieć cały czas osoba, która obserwuje, co dzieje się na ekranie. Oko ludzkie jest jednak zawodne – operator może coś przeoczyć na jednym obrazie w czasie, gdy aktualnie przypatruje się temu, co dzieje się w innym kadrze. Poza tym nierzadko jest tak, że stróż nocą zasypia lub musi odejść sprzed monitora, by sprawdzić teren. To, co w tym czasie wydarzyłoby się przed kamerami, pozostałoby przez nikogo niezauważone. Bywa też tak, że dopiero po jakimś wydarzeniu trzeba wrócić do zapisanych materiałów, żeby sprawdzić, co się wydarzyło w określonym miejscu i np. poprzedzało zdarzenie. Dlatego tak ważne jest, by przynajmniej przez jakiś czas materiały z monitoringu były przechowywane.

Z tego powodu zwraca się uwagę na to, jaka jest kompresja materiału. Najbardziej optymalna, czyli H.265, znacznie ogranicza zajęte miejsce na dysku, a jednocześnie oferuje obraz z wysokiej jakości. Można nie zwracać na to uwagi, ale gdy przychodzi moment, gdy z nagrania trzeba wydobyć rysy twarzy człowieka lub odczytać numery rejestracyjne pojazdu, okazuje się to być niezwykle istotne.