Kamery bezprzewodowe IP WiFi

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1 - 20 z 32

Ustaw kierunek malejący
 1. Kamera IP K5 WiFi ZINTRONIC 5MP
  285,00 zł
 2. Kamera IP wewnętrzna Xiaomi Mi 360
  123,00 zł
 3. NIANIA Kamera N3 ICS WiFi Obrotowa 3MPx 3,6mm IR10m
  Cena promocyjna 99,00 zł Normalna cena 119,00 zł
 4. Kamera IP P4 Dual Lens IP Wifi 3.6mm+8mm 20M IR 4MPx
  329,00 zł
 5. Kamera IP A5 WiFi ZINTRONIC 5MP (2.8mm) BIAŁA
  239,00 zł
  Ocena:
  100%
 6. Kamera IP A5 WiFi ZINTRONIC 5MP (2.8mm) CZARNA
  239,00 zł
  Ocena:
  100%
Strona
na stronę

Kamery IP Wi-Fi

W kamerach IP Wi-Fi połączenie z rejestratorem następuje przy wykorzystaniu sieci bezprzewodowej. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności prowadzenia przewodu LAN do przesyłania obrazu. To szczególnie pożądane w miejscach, gdy taki montaż mógłby być problematyczny. Poza tym pozwala na bezproblemowe podłączenie do sieci kolejnej kamery, niezależnie od tego, w którym miejscu się ona znajduje. Obecnie dostęp do sieci internetowej jest standardem, zatem wykorzystanie jej w monitoringu jest naturalne i praktyczne.

Kamery IP Wi-Fi – zalety

Tego typu kamery mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. W tym drugim przypadku należy zwrócić uwagę na szczelność urządzenia oraz jego odporność na warunki atmosferyczne. W ofercie zintronic.pl można znaleźć urządzenia ze standardowym obiektywem oraz obrotowe, szczególnie pożądane przy monitorowaniu dużych, otwartych przestrzeni, hal itp.

Niewątpliwie jedną z zalet kamery IP Wi-Fi jest łatwość jej montażu. Dzięki czemu może po nią sięgnąć nawet laik, gdyż nie wymaga profesjonalnej wiedzy oraz montażu. W niedługim czasie na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym uzyskuje się podgląd obrazu. Jest on zapisywany na podłączonym do rejestratora dysku lub karcie pamięci,a długość nagrania zależy od jego pojemności. Jeżeli dysk zostanie zapełniony, obraz nadpisuje się nad tym, co zostało nagrane najwcześniej. Dzięki temu przechowywane są najnowsze nagrania, co pozwala na ewentualny powrót do nich i przejrzenie zapisanego uprzednio materiału.

Tym, co nierzadko przekonuje potencjalnych użytkowników do kamer IP WI-FI, jest ich sposób montażu. Przypomnijmy, że w przypadku kamer IP POE konieczne jest prowadzenie kabla sieciowego (który pełni przy okazji rolę kabla od zasilania). To niezbędny element montażu systemu monitoringu, gdyż właśnie ten kabel służy do przesyłaniu obrazu do rejestratora. Z kolei kamery IP Wi-FI wykorzystują w tym celu bezprzewodowe łącze internetowe.

Czy w praktyce to duże ułatwienie? Jeżeli monitoring jest montowany nie w trakcie wykańczania wnętrza, a wtedy, gdy jest ono już zamieszkiwane lub jest w nim biuro, właściciele starają się przeprowadzić cały proces jak najmniejszym kosztem, zlecając jak najmniej prac „budowlanych”. Kamery IP WI-FI wystarczy przytwierdzić do ściany i podłączyć do zasilania. Nie trzeba zatem kuć w ścianach, żeby położyć przewody.

Kamery IP WI-FI do użytku amatorskiego

Instalując monitoring w firmie, często korzysta się z porad specjalistów lub powierza się cały proces osobom, które się takimi rzeczami zajmują na co dzień. W domu jednak często Klienci chcą sami zamontować kamerę, by nie dopuszczać osób z zewnątrz do swojej prywatnej przestrzeni. W takiej sytuacji kamery WI-FI są bardzo dobrym wyborem. Po pierwsze ze względu na wspomnianą łatwość montażu bez konieczności prowadzenia dodatkowych przewodów. Po drugie tego typu kamery łatwo się konfiguruje i chociażby podłącza podgląd ze smartfona lub tabletu. Dzięki temu można mieć na oku swój dom, gdy jest się na wakacyjnym wyjeździe. Wiele osób umieszcza też kamerę w pokoju dziecięcym nad łóżeczkiem i korzysta z niej jak z elektronicznej niani. W takim przypadku niezwykle praktyczna okazuje się być kamera z mikrofonem. Warto tutaj zaznaczyć, że w kwestii nagrywania dźwięku są nałożone pewne ograniczenia prawne. O ile można to robić w zaciszu własnego domu, to już nagrywanie dźwięku, gdy w domu są obecni pracownicy, jest zabronione. Jeżeli zatem chcemy mieć na oku osobę, która sprząta w domu pod naszą nieobecność lub zajmuje się dzieckiem, dopuszczalne jest rejestrowanie tylko obrazu. Oczywiście taka osoba musi wyrazić na to zgodę i mieć świadomość tego, że kamery są umieszczone w określonych pomieszczeniach.

Mikrofon i głośnik przydają się, gdy w domu zostawiamy samego pupila na wiele godzin. W sytuacji awaryjnej, psa czy kota można przywołać do porządku, korzystając z podglądu na urządzeniach mobilnych lub komputerze. Zwierzę od razu usłyszy komunikat z głośnika umieszczonego na kamerze.