Rejestratory IP PoE

Ładowanie...
Zobacz jako Siatka Lista

9 produkty

Ustaw kierunek malejący
 1. REJESTRATOR DO MONITORINGU SIECIOWY NVR ECO IP 9 KANAŁOWY 4XPOE 8MPx 4K HDMI
  299,00 zł
 2. Rejestrator sieciowy NVR IP ZINTRONIC 9 kanałów 4 porty POE
  379,00 zł
  Ocena:
  100%
 3. Rejestrator IP 4-kanałowy, 4x PoE, do 6Mpx - Hilook by Hikvision
  279,00 zł
 4. Rejestrator IP 4-kanałowy, 4x PoE, do 4Mpx, H.265 - Hilook by Hikvision
  339,00 zł
 5. REJESTRATOR IP APTI-N1612-P16-I3 16 KANAŁÓW PoE
  999,01 zł
 6. REJESTRATOR IP APTI-N1611-8P-I3 16 KANAŁÓW, 8 PoE
  549,00 zł
 7. Rejestrator sieciowy NVR IP 32 KANAŁOWY +16xPoE 12MPx 4K UHD
  1 139,00 zł
 8. REJESTRATOR IP DS-7608NXI-K2/8P 8 KANAŁÓW, 8 PoE ACUSENSE Hikvision
  1 300,00 zł
na stronę

Rejestratory IP POE

Rejestratory IP z wbudowanym switchem POE współpracują z kamerami, które są podłączone do systemu monitoringu za pomocą kabla sieciowego. Dzięki temu urządzeniu możliwy jest nie tylko podgląd obrazu z kamery, ale również jego zapis. Jeżeli zatem zajdzie taka potrzeba, istnieje szansa powrotu do niego i ponownego przyjrzenia się temu, co zostało zarejestrowane na nagraniu.

Rejestratory IP POE – parametry

Kupując urządzenie tego typu, należy je dopasować do pozostałych elementów systemu monitoringu oraz wybrać takie, które będzie dopowiadało indywidualnym potrzebom. Rejestrator, który posiada wbudowany switch POE nie będzie musiał być w niego dodatkowo wyposażony. W ten sposób z łatwością podłączymy do niego kamery IP POE.

Ważna jest również kompresja zapisu danych. Dzięki niej na dysku zapisana zostanie dużo większa ilość obrazu zarejestrowanego przez kamery. Stosowana jest przede wszystkim kompresja wideo H.264 oraz H.265. Poza tym, należy zwrócić uwagę na wyjście wideo, najczęściej HDMI oraz VGA.

Rejestratory IP POE posiadają wyjścia na określoną ilość kamer. Sięgając po urządzenie, należy zatem zwrócić uwagę, czy jest dopasowane do indywidualnych potrzeb. Może posiadać wyjście na 4 kamery, ale bardziej zaawansowane rejestratory IP POE mogą mieć wyjście nawet na 16 kamer. Pozwala to na stworzenie rozbudowanego systemu monitoringu z wykorzystaniem kamer IP POE. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten element, gdyż w przyszłości może on ograniczać możliwości rozbudowania systemu monitoringu. Jeżeli okaże się, że nie ma wystarczającej ilości wyjść na kamery, konieczny będzie zakup nowego rejestratora lub zewnętrznego switcha POE. Aby zatem nie narażać się na dodatkowe koszty, warto na wstępie ocenić, ile kamer chcemy wykorzystać i ewentualnie ile mogłoby w przyszłości dołączyć.

Rozdzielczość obsługiwana przez rejestrator ma z kolei wpływ na to, w jakiej jakości obraz z kamer zostanie zapisany. Ważne jest, by był odpowiednio dobrany do kamer. Jeżeli oferują one wysoką rozdzielczość obrazu oraz ilość klatek na sekundę, rejestrator o słabych parametrach nie będzie w stanie ich zapisać w tak wysokiej jakości. Z tego powodu zalecamy zapoznawanie się ze specyfikacją sprzętu. 

W zintronic.pl zapewniliśmy wybór różnorodnych urządzeń o szerokich widełkach cenowych, o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny.

Rejestratory IP POE - analityka obrazu

Oczywiste jest to, że podstawową rolą rejestratora IP POE jest niezawodne działanie i zapis obrazu z kamer. Użytkownicy oczekują jednak więcej od sprzętu, z którego korzystają. Funkcje analizy obrazu pomagają operatorowi monitoringu lub osobom, które wracają do nagrań zorientować się w tym, co dzieje się w kadrach. W ten sposób rejestrator może reagować na ruch, który pojawia się w oku kamery. Poza tym, praktyczna jest funkcja rejestrowania tylko części obrazu lub rejestrowania tylko jego w wysokiej rozdzielczości. Te funkcje mają na celu ograniczenie ilości zapisywanych danych bez straty na jakości tego materiału, który może być w przyszłości istotny. Bardziej zaawansowane urządzenia mają wiele przydatnych funkcji, które są w stanie rywalizować z ludzkim okiem. Może to być np. liczenie osób w kadrze bądź rozpoznawanie twarzy. Obecnie technologia tak bardzo idzie do przodu, że korzystając z monitoringu, można rejestrować temperaturę ciała przechodzących osób lub bardzo skutecznie zapisywać drogę, jaką przed kamerami pokonała dana osoba.

Rejestratory IP POE - niezawodność nader wszystko

Jakie są podstawowe zalety rejestratorów tego typu? Otóż prowadzi do nich tylko jeden kabel, który zarówno odpowiada za przesył danych, jak i za zasilanie urządzenia. W porównaniu do starego systemu jest to znaczna zmiana. Takie rozwiązanie jest również gwarancją niezawodności, gdyż nie opiera się na bezprzewodowym połączeniu kamer z rejestratorem, które może zostać zakłócone. O ile w warunkach domowych może nie stanowić to problemu, o tyle w biurze czy innym zakładzie pracy może wiązać się to z problemami. Pamiętajmy, że po skrętce transmisja może odbywać się dwukierunkowo, np. jeśli chcemy nadać komunikat audio.