Kamery obrotowe

Ładowanie...
Zobacz jako Krata Lista

14 Items

Ustaw kierunek malejący
 1. Kamera obrotowa Zintronic P4 IP WiFi 3.6mm 4MP 4 MPX IR 30M
  209,00 zł
  Ocena:
  100%
 2. Kamera obrotowa Zintronic P5 Light IP WiFi 3.6mm 5MP 5 MPX IR 30M LED
  289,00 zł
  Ocena:
  98%
 3. Kamera obrotowa Zintronic P5 IP WiFi 2.8mm 5 MPX 5MP IR 40M
  385,00 zł
  Ocena:
  98%
 4. Kamera obrotowa Zintronic P5 Dark IP WiFi 2.8mm 5MP 5 MPX IR 40M
  429,00 zł
  Ocena:
  100%
 5. Kamera obrotowa IP WiFi ZINTRONIC P5 Pro 5MP 5 MPX MOTOZOOM IR 50M
  649,00 zł
  Ocena:
  100%
 6. Kamera obrotowa IP WiFi ZINTRONIC P5 Pro DARK 5MP 5 MPX MOTOZOOM IR 50M
  669,00 zł
  Ocena:
  100%
 7. Kamera Obrotowa IP P5 Ultimate WiFi Zintronic 5MP
  1 299,00 zł
  Ocena:
  100%
 8. Kamera obrotowa IP P5 Light GSM WiFi ZINTRONIC 5MP
  619,00 zł
 9. Szybkoobrotowa Kamera IP HIKVISION DS-2DE7530IW-AE - 5 Mpx
  10 485,75 zł
  Ocena:
  100%
 10. Kamera Szybkoobrotowa IP HiKVISION DS-2DE7430IW-AE - 4 Mpx
  7 047,90 zł
  Ocena:
  100%
 11. Kamera IP OBROTOWA 2Mpx OMEGA-22P18-6P-AI 5.35 - 96.3mm Motozoom
  948,99 zł
  Ocena:
  100%
 12. Kamera IP brotowa HIKVISION, 2Mpix, PTZ, zoom 4x, Darkfighter DS-2DE2A204IW-DE3
  1 555,95 zł
 13. SZYBKOOBROTOWA KAMERA IP HIKVISION 2DE4425IW-DE(S6) 4 MPx
  4 062,69 zł
  Ocena:
  100%
na stronę

Przeznaczenie

Kamery obrotowe są idealnie przystosowane do monitorowania dużych przestrzeni. Sprawdzają się zarówno tam, gdzie obszar jest otwarty, jak iw dużych pomieszczeniach zamkniętych. Często spotykane są na terenach przemysłowych, w halach produkcyjnych, parkingach, garażach podziemnych czy ulicach. Jak działa kamera obrotowa? Dzięki zainstalowany silnikom krokowym w obudowie możemy obracać głowicę  w pozycji poziomej oraz pionowej. Dzięki temu urządzenie pozwala na rejestracje obrazu również z tych miejsc, które nie byłyby możliwe do ujęcia za pomocą obiektywu standardowej kamery. W obserwacji rozległych obiektów funkcja zmiennej ogniskowej pozwala na przybliżenie obrazu, daje to możliwość precyzyjnego monitorowania oraz zapisu dalej oddalonych postaci. Z tego powodu są wykorzystywane m.in. w monitoringu miejskim do zabezpieczania różnego rodzaju iventów.

Aby kamera obrotowa była jak najbardziej funkcjonalna, wyposażona diody IR, które podświetlają obraz w nocy. Zastosowanie zmiennej ogniskowej powoduje, że uzyskuje się bardzo duże zbliżenie, co daje możliwość zaobserwowania dużych szczegółów i rejestrowania niezwykle precyzyjnego obrazu. Dzięki różnorodnym trybom i funkcjonalnościom jest on nagrywany w możliwie jak najwyższej jakości. Można tu wymienić filmowanie w trybie nocnym (w podczerwieni), redukowanie szumu, kompensację tylnego światła i inne.

Podział

Najbardziej powszechne i najczęściej stosowane  są urządzenia typu PTZ, co jest skrótem z j. angielskiego od „pan-tilt-zoom”. Producenci w celu obniżenia kosztów nie zawsze stosują mechaniczną zmienną ogniskową i  oferują  kamery PZ.  bez funkcji zbliżania i oddalania obrazu przy wykorzystaniu optyki. W zamian, możemy wykorzystać zoom cyfrowy. 

Ze względu przeznaczenie kamery dzielimy na  zewnętrzne oraz wewnętrzne. Te, które są wykorzystywane na zewnątrz, muszą oczywiście być odporne na zróżnicowane warunki pogodowe i. Mowa tu zarówno o deszczu, jak i wysokich i niskich temperaturach. W trudnych warunkach mogą być również niezbędne wysokie parametry szczelności, ze względu na pył w powietrzu i inne podobne zanieczyszczenia.

Następnym znaczącym parametrem jest rozdzielczość. Wyższa rozdzielczość pozwala na rejestrowanie mniejszych detali na obrazie i sprawia, że obraz jet czytelniejszy co w efekcie może zadecydować czy np. policja wykorzysta nagrania jako dowody w sprawie.

Zastosowanie wysokiej  jakości silników krokowych, modułów PTZ oraz procesorów  zadecyduje o tym jak szybko kamera będzie się obracała i czy będzie się zaliczała do kategorii szybkoobrotowych, czy też nie.

 

Monitorowanie domu 

Wiele osób decyduje się na wykorzystanie urządzeń PTZ  w domowym monitoringu. Posiadając podgląd z monitoringu na tablecie, telefonie lub komputerze przenośnym, można w każdym momencie zobaczyć, co dzieje się w domu lub wokół niego. Pozwala to nie tylko na wykrycie zagrożeń, ale też np. kontrolowanie, co dzieje się zwierzęciem pozostawionym w domu lub z dziećmi, które wróciły ze szkoły. Kamera obrotowa daje możliwość dokładnego zbadania obszaru bez konieczności instalowania rozbudowanego systemu kamer, które są skierowane w różnych kierunkach. Dlatego do podstawowego użytku są zatem doskonale dopasowane.

W zestawie 

Urządzenia z funkcją obrotową  mogą uzupełnić zestaw monitoringu, w którym znajdują się już regularne kamery. Dzięki temu obszar będzie pod jak najlepszą, precyzyjną obserwacją. Nasz sprzęt montujemy tam, gdzie szerokie pole widzenia jest wymagane, np. na placu przed budynkiem czy w hali przemysłowej. Najbardziej efektywne są wtedy, gdy na bieżąco są one kontrolowane przez operatora. Jeżeli ustawione są na działanie zautomatyzowane, mogą pominąć newralgiczne miejsce w momencie, gdy zbierają obraz z innego kierunku.

Jeśli kamera  jest sterowana manualnie, można wykorzystać ją do przyglądania się sytuacjom, które wyglądają na potencjalnie niebezpieczne lub zapisywać obraz najbardziej w danym momencie istotny. Operator może poruszać kamerą nie tylko w osi poziomej i pionowej, ale też przybliżać obraz i oddalać (jeżeli kamera posiada funkcję zoom).

Jeżeli zamontowany jest zestaw do monitoringu, w momencie, gdy kamera obrotowa jest skierowana jest w określonym kierunku, pozostały obszar nadal znajduje się pod nadzorem innego obiektywu. W ten sposób eliminuje się puste obszary, z których obraz nie byłby zarejestrowany.

Zastosowanie 

Ze względu na wiele możliwości w zakresie obserwowania otoczenia,  są powszechnie wykorzystywane w systemach monitoringu wizyjnego w przestrzeni miejskiej, centrach handlowych i na imprezach masowych. Pozwalają na obserwowanie dużego obszaru i tłumu ludzi, jak również na precyzyjne wychwycenie zdarzeń, które są widocznie dopiero po zbliżeniu obrazu. Dzięki zarejestrowaniu nagrania oraz kontaktowi z odpowiednimi służbami, pozwala to na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia – zarówno tego ze strony ludzi, jak i zjawisk, np. pożaru.

W niektórych modelach, dzięki wbudowanemu algorytmowi, urządzenie  rozpoznaje sylwetki ludzi, a następnie podąża za wykrytą postacią w obrębie monitorowanego obszaru co sprawia, że kamery zyskują coraz większa popularność.