Podłączenie LAN

Sposoby podłączenia kamer przewodowych.

1. Switch PoE

Opis urządzenia: Urządzenie podające zasilanie poprzez skrętkę. Do podłączenia, wymagana jest kamera z modułem POE.

Opis podłączenia: Kamerę podłączamy skrętką bezpośrednio do Switcha POE. Kamera zostanie zasilona oraz połączona poprzez przewód internetowy.

2. Rejestrator PoE

Opis urządzenia: Nagrywarka wraz z wbudowanymi portami zasilającymi PoE. Do podłączenia wymagana jest kamera z wbudowanym modułem PoE. W zależności od modelu rejestratora ilość portów może być różna.

Opis podłączenia: Kamerę podłączamy skrętką internetową bezpośrednia do portu PoE w rejestratorze. Kamera zostanie zasilona oraz połączona poprzez przewód internetowy.

3. Switch LAN/Router + Zasilanie DC 12V

Opis urzadzenia: Switch LAN/Router łączy zestaw monitoringu w jedną sieć co pozwala na komunikację kamer z rejestratorem. Niestety Switch LAN/Router zazwyczaj nie posiada portów zasilających PoE, co uniemożliwia zasilenie kamery poprzez skrętkę.

Opis podłączenia: Kamerę łączymy skrętką internetową ze Switch’em LAN/Routerem. Do złącza zasilającego w kamerze podłączamy zasilacz ze złączem DC. W większości kamer na rynku wymaganie jest zasilanie o napięciu 12V.

4. Switch LAN/Router + Zasilanie DC12V z zastosowaniem rozgałęźników PoE

Opis urzadzenia: Switch LAN/router łączy zestaw monitoringu w jedną sieć co pozwala na komunikację kamer z rejestratorem. Niestety switch LAN/router zazwyczaj nie posiada portów zasilających PoE, co uniemożliwia zasilenie kamery poprzez skrętkę. W tym przypadku z pomocą przychodzi rozgałęźnik PoE.

Urządzenie stosuje się po obu stronach skrętki i służy do „wstrzyknięcia” zasilania bezpośrednio do niej. Pomaga nam to w przypadku kiedy nie np. mamy gniazdka obok kamery.

Opis podłączenia: Rozgałęźnik składa się z dwóch części. Jedną część podłączamy do Switch’a LAN/Routera oraz zasilacza DC12V, a drugą część podłączamy do złącza LAN w kamerze oraz złącza DC.

5. Zasilacz PoE

Opis urzadzenia: Urządzenie „wstrzykuje” zasilanie 48V bezpośrednio w skrętkę internetową, która z kolei zasili kamerę PoE i pozwoli na przesył danych. Można powiedzieć, że jest to Switch PoE z jednym portem.

Opis podłączenia: Zasilacz podłączamy złączem LAN do switcha LAN/Routera, a złączem PoE do kamery PoE. Urządzenie wymaga podłączenia do gniazdka o napięciu 220V.

Ładowanie...